Melnā Piektdiena vai Black Friday – globālas izpārdošanas periods, gan veikalos, gan internetā. Tā ir lieliska iespēja iegādāties dārgas preces krietni lētāk.

Atceries! Neuzķeries mārketinga trikiem! Iepirkšanās procesam ir jābūt apdomātam un izdevīgam, nevis parādu jūgam.

Lūk daži ieteikumi, kā iepirkties lietderīgi un ar prieku!

1. Pirkumu saraksts.

Tavs budžets ir ierobežots, bet pārdevējiem ir svarīgi pievilināt krietni vairāk pircējus, kas vēlas kaut ko nopirkt par samazinātu cenu. Savu kārt, ja dodies iepirkties ar iepriekš sastādītu sarakstu, Tu esi pasargāts no liekiem pirkumiem.

2. Izplānojiet budžetu.

Aprēķinu summu, ko esi gatavs iztērēt pirkumiem tā, lai netiek skarts ģimenes budžets. Ja iepērcies internetā, paturi šo summu prātā un centies tajā iekļauties.

3. Izpēti cenas jau iepriekš.

Lai saprastu, vai tiešām prece tiek pārdota ar atlaidi, ļoti svarīgi salīdzināt cenas dažādos veikalos jau iepriekš. Bieži gadās, ka spilgtas reklāmas ir maldinošas.  

4. Atgriez preci, ja tomēr esi sapratis ka kļūdījies savā izvēlē.

Bieži iepirkšanās “drudzis” mums liek veikt neapdomātus un spontānus pirkumus. Atgriežoties mājās, Tu saproti, ka esi nopircis pilnībā lieku preci, kurai īsti neredzi pielietojumu. Atceries! Tev ir tiesības atgriezt preci veikalā, galvenais ir saglabāt čeku un iepakojumu.

5. Neņem aizdevumu!

Lai iepirkšanās “drudzis” neiztukšo Tavu budžetu un neiedzen parādos, sāc gatavoties laicīgi. Jau iepriekš sāc uzkrāt līdzekļus “Melnās piektdienas” tēriņiem. Pārdevēji bieži piesaista kreditorus, lai palielinātu pārdošanas apjomus ar nomaksas līgumiem. Neņemiet aizdevumu ar domu, ka atlaide atspēkos aizdevumu. Lai arī ko teiktu pārdevējs, dotajā situācijā “ietaupīju” nav vienāds ar “nopelnīju”.

Es vēlos palīdzēt